امکان ارتباط و پیگیری محصولات

از طریق موبایل ، تبلت ، لپ تاپ و کامپیوتر های خانگی

درباره ما

 

همراهی و بودن در کنار مشتری، همچنین تضمین اصالت و کیفیت محصولات ارائه شده، از اهداف کلیدی و اصلی تجارت ماندگار بوده است و همواره وفاداری و رضایت مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گارانتی ماندگار به منظور تکمیل زنجیره ارتباط با مشتری و جلب اعتماد و اطمینان مشتری در استفاده از محصولات، راه‌اندازی شده و به ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات تجارت ماندگار پرداخته است. یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های هر شرکت پس از فروش و ارائه کالا به مشتری، ارائه خدمات پس از فروش، پشتیبانی و ضمانت محصول است.

 

دامنه فعالیت گارانتی

گارانتی ماندگار عنوان توافقی بین شرکت گارانتی ماندگار و مصرف‌کنندگان محصولات تحت ضمانت است که طبق این توافق، گارانتی ماندگار متعهد است تا در مدت تعیین شده برای یک کالای مشخص، ایرادات و خرابی مواردی که مشمول گارانتی می‌شود را دراسرع وقت به صورت رایگان تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نماید.

واحد پذیرش

در این واحد پذیرش کالا و محصولات بر اساس ضوابط درج شده بر روی کارت ضمانت و بر اساس تعهدات مکتوب و اعلام شده انجام می‌گردد و بنا بر ایرادات و خرابی دستگاه در زمان تحویل کالا تخمین و به مشتری اعلام می‌گردد

واحد تعمیرات

پس از تحویل کالا از مشتری در قسمت پذیرش، کالا تحویل واحد تعمیرات و پروسه مرتفع نمودن ایراد آغاز می‌گردد. این واحد با بهره‌گیری از مهندسان و کارشناسان زبده، علت اصلی خرابی و ایراد را شناسایی و نسبت به رفع و تعمیر و در صورت لزوم تعویض آن اقدام می‌گردد.

گارانتی

گارانتی ماندگار به منظور ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان خود، خدماتی منحصر به فرد ارائه می‌دهد و برای رضایت مشتریان خود حتی ارائه خدمات به کالاهایی که برند خود نیستند را نیز بر عهده می‌گیرد تا مانع از سرگردانی مشتریان شود. 

خدمات پس از فروش

ارائه خدمات و تعمیر تخصصی قطعات کامپیوتر و کالاهای دیجیتال

خدمات ویژه نمایندگان

دریافت کالاهای معیوب با گارانتی های مختلف جهت ارجاع و پیگیری به شرکت های گارانتی کننده

ارتباط با مشتری

 سنجش رضایت مشتریان و پاسخ به نظرات و شکایات آن ها

پاسخ به پرسش های فنی

راهنمایی و پاسخ به پرسش های فنی و تخصصی نمایندگان